Dzień zdrowia psychicznego

Dziś przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W IV LO obchodziliśmy go w piątek. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli eksperci z Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Bankowej, Uniwersytetu SWPS, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chorzowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Poprowadzili oni dla uczniów 35 godzin lekcyjnych warsztatów, wykładów i prelekcji. Serdecznie naszym Gościom dziękujemy za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że udało nam się zwrócić Waszą uwagę na liczne problemy, które wpływają na stan zdrowia psychicznego młodego pokolenia. Jeszcze przez kilka dni będą wisieć na korytarzach przygotowane przez uczniów plakaty informacyjne i profilaktyczne. Pamiętajcie szanowni Uczniowie, że nie jesteście sami ze swoimi wątpliwościami i kłopotami. Wasi wychowawcy, pani pedagog oraz psycholog zawsze Was wysłuchają i spróbują pomóc.