Jesteś tutaj:

Autor: BeataW

„Wylosuj Anioła”

Więcej o: „Wylosuj Anioła”

Nasi uczniowie dołączyli się do akcji pisania kartek mających nieść wsparcie dzieciom leczonym onkologicznie.
Kartki z dobrymi życzeniami zostały właśnie wysłane do fundacji „Gdy liczy się czas”. Dziękujemy pani prof. Agnieszce Pander za podjęcie tej pięknej inicjatywy w naszej szkole.

Więcej „„Wylosuj Anioła””

Młodzieżowa Rada Miasta

Więcej o: Młodzieżowa Rada Miasta

Katarzyna Pogoda i Błażej Korek złożyli wczoraj ślubowanie, stając się tym samym pełnoprawnymi członkami Młodzieżowej Rady Miasta. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w ich pracy na rzecz młodych ludzi z Chorzowa.

Sukcesy matematyczne

Więcej o: Sukcesy matematyczne

W Ogólnopolskim Konkursie z Matematyki Multitest uczniowie pani profesor Agnieszki Pander oraz  pana profesora Sebastiana Matyjaszczyka zajęli wysokie miejsca  plasujące się w pierwszej pięćdziesiątce w całej Polsce dla danej kategorii.

Więcej „Sukcesy matematyczne”

Wizyta we Włoszech

Więcej o: Wizyta we Włoszech

Na początku listopada grupa uczniów i nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w spotkaniu szkół partnerskich w Chieti we Włoszech w ramach wspólnie realizowanego projektu Erasmus+ „Podstawy autonomii uczniów w myśleniu i działaniu”. W trakcie wyjazdu uczniowie naszej szkoły omówili wcześniej przygotowane prezentacje na temat praw człowieka oraz kwestii związanych z  dyskryminacją.

Więcej „Wizyta we Włoszech”

Dom Aniołów Stróżów szuka nowych wolontariuszy!

Więcej o: Dom Aniołów Stróżów szuka nowych wolontariuszy!


Jeśli masz trochę wolnego czasu, który chciałabyś / chciałbyś przeznaczyć na zabawę z dziećmi albo pomoc w odrabianiu przez nich lekcji – jesteś idealnym kandydatem!
Na osoby zainteresowane czekam w gabinecie pedagoga.
Pozdrawiam Beata Benna

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Więcej o: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Ruszają zapisy na Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”, który odbędzie się 17 marca 2022 roku. Potwierdzeniem chęci uczestnictwa w konkursie jest wpłata 12 złotych u pani prof. Agnieszki Pander lub u pana prof. Sebastiana Matyjaszczyka do 6 grudnia.

Więcej o:

Ponad 200 lat temu Napoleon Bonaparte nazwał Gdańsk kluczem do wszystkiego i chociaż zdanie to miało wymiar czysto strategiczny, to jednak bez historii Gdańska nie da się w pełni poznać dziejów Polski i zachodzących w niej od wieków przemian. Świadomi roli, jaką odegrał ten bałtycki port, uczniowie dwóch chorzowskich szkół średnich – Curie i Słowaka, nawiązując do najlepszych tradycji wspólnych wypraw sprzed lat, połączyli siły i zorganizowali kolejną Wyprawę Naukową Curie-Słowak, tym razem do Trójmiasta.

Więcej

Akademia

Więcej o: Akademia

Zapraszamy do obejrzenia akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klas: Ic. 3cp, 2a i 3d pod opieką pani profesor Marzeny Sopel.

Więcej „Akademia”

Zbiórka książek

Więcej o: Zbiórka książek

Fundacja Onkologiczna Rakiety zainicjowała zbiórkę używanych książek dla pacjentów chorych onkologicznie. Książki muszą być w dobrym stanie. Będą przekazywane pacjentom na najbliższe święta. Można je przynosić do szkolnej biblioteki do końca listopada. Liczymy na Wasze dobre serce.

Do góry